Pracownia architektury i projektowania wnętrz

Tworzymy   z  pasją

ETAPY  PROJEKTOWANIA

Podczas pierwszego niezobowiązującego spotkania lub korespondencji drogą  elektroniczną poznajemy oczekiwania klienta, ustalamy zakres prac projektowych i określamy terminy wykonania projektu. Wstępnie ustalamy styl i charakter wnętrza oraz zarysowujemy ogólną koncepcję projektu. Po uzyskaniu podstawowych informacji przygotowujemy profesjonalną ofertę projektową wraz z wyceną.

Wykonujemy inwentaryzację  projektowanego wnętrza wraz z dokumentacją fotograficzną.

Ustalamy wspólnie styl i charakter wnętrz. Zbieramy jak najwięcej informacji, by dopasować projekt do Państwa potrzeb. Przedstawiamy materiały poglądowe, czyli zdjęcia innych wnętrz, w podobnym stylu, jako inspiracje. Zostaje przeprowadzona analiza wnętrza z uwzględnieniem jego zalet oraz wad.  Przygotowujemy  dwa układy funkcjonalne w postaci rzutów poziomych. Opracowujemy układu funkcjonalny wybranej koncepcji– rysunek z wymiarami w odpowiedniej skali w międzyczasie  wyszukujemy materiały i sprzęty. Powstaje projekt koncepcyjny, składający się z

propozycji rozmieszczenia funkcji i  umeblowania w postaci rzutów poziomych i poglądowych wizualizacji.

Po  ustaleniu potrzeb klienta oraz przygotowaniu rozkładu funkcjonalnego pomieszczeń, przygotujemy kolorystykę oraz wykaz mebli i sprzętów. Meble, sprzęty, dodatki oraz elementy wykończeniowe są przekazywane klientowi w formie tabeli z wyszczególnieniem ilości produktów, ich ceny oraz producenta.

Nad kolorystyką pracujemy na planszach Mood board’ów.

Następnie wykonujemy fotorealistyczne wizualizacje, na których dopracowujemy koncepcję kolorystyczną.(dwie wizualizacje na  każde wnętrze)

Na tym etapie kończy się projekt koncepcyjny.

Projekt wykonawczy zawiera zwymiarowane rysunki techniczne:

rzuty poziome, przekroje, widoki ścian, posadzek

projekt sufitów podwieszanych

projekt mebli na indywidualne zamówienie

projekt detali architektonicznych

rozkład punktów świetlnych i elektrycznych, sanitarnych

szczegółowy projekt łazienki

aneks techniczny (zawierający zestawienie kolorystyki,

nazwy i ilości materiałów wykończeniowych, mebli i sprzętów, wraz z wskazaniem gdzie można nabyć )

Przekazanie projektu wykonawcy wraz z jego wyjaśnieniem i omówieniem, a następnie sprawdzaniu zgodności wykonywanych prac z projektem na poszczególnych etapach, wprowadzanie rozwiązań zamiennych.

Mogą się Państwo wprowadzać do wymarzonego domu i cieszyć wygodą, piękną i oryginalną przestrzenią.